YASAL UYARI

 

 

GİZLİLİK POLİTİKASI

 

 

 

Bu güvenlik politikası "Kişisel tanımlama Bilgisi" (PII)'nin online olarak nasıl kullanılacağı hakkında endişe edenlere hizmet etmek için derlenmiştir. PII, ABD gizlilik kanunu ve bilgi güvenliğinde kullanıldığı gibi, bir tekil kişiyi tanımlamak, temas kurmak veya yerini saptamak veya bu bağlamda bir bireyi tanımlamak için kendi başına veya diğer ek bilgilerle beraber kullanılan bilgidir.

Lütfen bu gizlilik politikasını dikkatlice okuyarak web sayfamızla ilgili olarak sizin Kişisel Tanımlama Bilginizi nasıl topladığımız, kullandığımız, koruduğumuz veya diğer türlü idare ettiğimizi açıkça anlayınız.   

Bloğumuzu, web sayfamızı veya uygulamamızı ziyaret eden insanlardan hangi kişisel bilgileri topluyoruz?

 

Sayfamızdan sipariş yaparken veya sayfamıza kayıt olurken doğal olarak deneyiminize yardımcı olmak adına adınız, eposta adresiniz, posta adresiniz, telefon numaranız, IP'niz veya diğer detaylarınız sorulabilir.

 

Ne zaman bilgi topluyoruz?

 

Web sayfamıza kayıt olduğunuzda, sipariş verdiğinizde, haberlere abone olduğunuzda, bir ankete cevap verdiğinizde, bir form doldurduğunuzda veya web sayfamıza bilgi girdiğinizde bilgi topluyoruz.

 

Bilginizi nasıl kullanıyoruz?

 

ayıt olduğunuzda, satın aldığınızda, haberlere kayıt olduğunuzda, bir ankete veya pazarlama iletişimine cevap verdiğinizde, web sayfasını gezdiğinizde veya belirli site özelliklerini kullandığınızda aşağıdaki şekillerde bilginizi kullanabiliriz:

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için web sayfamızı iyileştirmek amacıyla

 

Müşteri hizmeti isteklerinize cevaben daha iyi hizmet verebilmemize imkan tanımak için

 

Ziyaretçi bilgilerini nasıl koruyoruz?

 

Ziyaretinizi olabildiğince güvenli kılmak adına web sayfamız düzenli olarak güvenlik açıkları ve bilinen zayıflıklar için taranmaktadır.

 

Düzenli Kötücül Yazılım taraması kullanıyoruz.

 

Bir SSL sertifikası kullanmıyoruz.

 

Sadece makaleler ve bilgi sunuyoruz, asla eposta adresleri veya kredi kartı numaraları gibi kişisel veya özel bilgileri sormuyoruz.

 

Cookies kullanıyor muyuz?

 

İzleme amaçlı dosyacıklar kullanmıyoruz.

 

Bilgisayarınıza her seferinde bir dosyacık geldiğinde uyarılmayı tercih edebilirsiniz veya dosyacık almayı tamamen kapatabilirsiniz.

Bu işlemi internet tarayıcınızın (internet explorer gibi) ayarlar kısmından yapabilirsiniz. Her tarayıcı bir miktar farklıdır bu nedenle dosyacık ayarlarını nasıl değiştireceğinize dair tarayıcınızın yardım bölümüne bakın. Eğer dosyacıkları kapatırsanız bazı özellikler kapanacaktır ve bu durum bazı site özelliklerini verimli kullanmanıza yol açarken bazı işlevlerin düzgün çalışmamasına yol açacaktır.

 

Üçüncü Taraf Açıklamaları

 

Kişisel tanımlama bilgilerinizi üçüncü taraflara satmayız, değiş tokuş etmeyiz veya diğer türlü taşımayız.

 

Üçüncü Taraf Bağlantıları

 

Web sayfamızda üçüncü taraflara ait ürün ve servisleri dahil etmez veya önermeyiz.

 

Google

 

Google'ın reklam gereksinimleri Google'ın Reklam Prensipleri adı altında toplanabilir. Kullanıcı için olumlu bir deneyim sunmak adına kullanılmaktadır. https://support.google.com/adwordspolicy/answer/1316548?hl=en

 

Google'a ait AdSense Reklamlarını web sayfamızda kullanmaktayız.

 

Üçüncü taraf olarak Google sitemizdeki reklamlar için dosyacık kullanmaktadır. DART isimli dosyacığın Google tarafından kullanılması, Google'ın kullanıcılarımıza web sayfamıza veya internetteki diğer sitelerine yaptıkları ziyaretler temelinde reklam sunmasını sağlamaktadır.  Kullanıcılar Google Reklamı ve içerik ağı gizlilik politikasını ziyaret ederek DART dosyacığının kullanımınından vazgeçebilirler.  

 

Şunları uygulamaya koyduk;

 

Demografikler ve ilgilenilenlerin raporlanması

 

Çift tıklama Platformu Entegrasyonu

 

Reklamlar  ve web sayfamızla ilgili diğer reklam servis işlevleri karşısında kullanıcıların tepkileri ile ilgili veri toplamak için Google gibi üçüncü taraf satıcıları ile birlikte birincil dosyacıkları (örneğin Google Analytics dosyacıklarını) ve üçüncü taraf dosyacıklarını (örneğin DoubleClick dosyacıkları) veya diğer üçüncü taraf tanımlayıcılarını bereber kullanıyoruz. 

 

Vaz gemçe

 

Google'ın size nasıl reklam sunacağı ile ilgili Google As Ayarlar sayfasından kullanıcılar tercihlerini ayarlayabilir. Alternatif olarak Network Advertising girişiminin "çıkma - vaz geçme" sayfasını ziyaret ederek veya Google Analytics Opt Out Browser eklentisini kalıcı olarak kullanarak sistemden çıkabilirsiniz.

COPPA (Çocukların Online Gizliliğini Koruma Hareketi) 

 

13 yaş altındaki çocukların kişisel bilgilerinin toplanması olayında Çocukların Online Gizliliğini Koruma Hareketi (yasası) (COPPA) ebeveynleri yetkili kılmaktadır. Ulusal Ticaret Komisyonu, Ulusun Tüketim Koruma Ajansı, çocukların gizlilik ve güvenliğini online olarak korumak için hangi web sayfası operatörlerinin ve online hizmetlerinin yapılması gerektiğini tarif eden COPPA kanunlarını zorunlu kılmaktadır.

 

13 yaşın altındaki çocuklar için özel bir pazarlamamız bulunmamaktadır.

 

Adil Bilgi Uygulamaları

 

ABD'deki gizlilik kanununun omurgasından gelen Adil Bilgi Uygulamaları Prensipleri ve barındırdığı kavramlar dünya çapında veri koruma kanunlarının gelişiminde belirgin rol oynamıştır. Adil Bilgi Uygulamaları Prensiplerini ve nasıl uygulanacaklarını anlamak , kişisel bilgileri koruyan çeşitli gizlilik kanununları ile uyum açısından kritiktir.

 

Adil Bilgi uygulamaları ile aynı çizgide olmak için bir veri sızıntısı oluştuğunda şu tepkiyi vereceğiz:

 

Kullanıcıları site duyurusu ile bilgilendireceğiz

 

Diğer

Bir ay içerisinde

Ayrıca bireylerin kanuna uymayan veri toplayıcılar ve işleyicilere karşı yasal zorunluluk haklarını takip etmelerini gerektiren bireysel tazmin prensibini kabul ediyoruz. Bu prensip sadece bireylerin veri kullanıcılarak karşı icra edilebilir haklara sahip olmasını gerektirmez ayrıca bireyler veri işleyicilerince itaatsizlik durumunu araştırtmak ve/veya soruşturtmak için mahkemelere veya devlet makamlarına başvurmalarını da gerektirir.

 

 

 

Büyükkayacik Mh. 4. OSB, 103. Cd., No: 11, 42250 Konya  |   Telefon: +90 332 3426513   |  Faks: +90 332 3426514